Левски“ победи с 3:1 Пирин“ (Благоевград) в контрола на Герена“.

...

Левски победи Пирин в контрола

„ Левски “ победи с 3:1 „ Пирин “ (Благоевград) в контрола на „ Герена“.

Билал Бари откри резултата още в 8-ата минута, а в 48-ата Антон Карачанаков изравни. Преднината на „сините“ възвърне Димитър Костадинов в 53-ата минута, а в 89-ата още веднъж Бари оформи крайния резултат.

Преди първия съдийски сигнал сините показаха петте си нови попълнения Ноа Сунгберг, Цунами, Уелтън, Филип Кръстев и Келиън ван дер Каап.

Мачът започва с напън на „ сините “, които откриха резултата още в 8-ата минута. Костадинов изведе Марин Петков отляво в наказателното поле на гостите. Последва паралелно центриране по земя към Бари, който вкара в празната врата за 1:0.

В 25-ата минута благоевградчани получиха право да изпълнят фаул пред наказателното поле. Манолев шутира над напречната греда.

До края на полувремето футболистите на Станимир Стоилов направляваха повече топката и на няколко пъти посредством Уелтън отляво, пробваха да осъществят по-опасни офанзиви, само че без чисти голови положения.

Второто полувреме стартира с състояние пред вратата на „ Пирин “. Уелтън се възползва от неточност при пас на Дяков, напредна с топката и насочи мощен удар по земя.

Секунди по-късно гостите възвърнаха равенството. Антон Карачанаков преодоля Пламен Андреев с шут в близкия ъгъл.

Футболистите на „ Левски “ обаче доста бързо съумяха да вкарат за 2:1. Марин Петков откри Билал Бари в наказателното поле. Той съумя да пусне към Димитър Костадинов, който осъществя.

В 56-ата минута „ сините “ проведоха доста добра офанзива. Марин Петков подаде към Костадинов, който с едно допиране изведе Драган Михайлович самичък против Кирев. Неговият удар обаче се отби от десния непряк дирек.

В 62-рата минута Михайлович си освободи пространство в наказателното поле и стреля от дребен ъгъл, само че Кирев мазета в корнер.

До края на мача „ сините “ продължиха да превъзхождат противника, а в самия край Бари осъществя второ попадение, с цел да оформи крайното 3:1.

За „ сините “ остава още една контрола преди подновяването на шампионата – против „ Царско село “ на 15.02 от 14.00 ч. още веднъж на „ Герена “. Виртуални билети за дуела може да закупите!
Източник: novinata.bg