Левски Лукойл завърши на трето място в редовния сезон на

...

Левски Лукойл се пребори за Топ 3 в Балканската лига

Левски Лукойл приключи на трето място в постоянния сезон на Балканската лига, откакто завоюва директната борба за Топ 3 с различен от българските представители в шампионата - Академик Бултекс 99. “Сините” се оправиха с пловдивчани в столичната зала “Триадица”, печелейки с 89:81 след мощно второ полувреме.

Домакините поведоха с 24:19 след една част, само че във вторите 10 минути дадоха самодейността на гостите от Пловдив, които сътвориха поврат, с цел да се отдръпват с преднина от 41:49 на почивката. Водени от новите си попълнения Дарил Брайънт и Неманя Милошевич, домакините демонстрираха друго лице през третия интервал и редуцираха разликата до единствено точка - 69:70. Двата отбора изиграха извънредно оспорвана последна част, като всичко се реши в заключителните минути. Гостите водеха със 77:78 в средата на финалната четвърт, само че Левски Лукойл приключи мощно и сграбчи триумфа с 89:81.