Левски и Лудогорец завършиха наравно 0:0 в отложеното дерби от

...

Всички спорни положения на Левски - Лудогорец: Претенции за дузпи, картони и още...

Левски и Лудогорец приключиха наедно 0:0 в отсроченото дерби от 1 кръг на Първа лига. Двубоят трябваше да се играе на старта на шампионата, само че тогава двата отбора имаха задължения в евротурнирите. Така срещата се игра през днешния ден, точно на Съединението, пред над 15 хиляди фенове на стадион " Георги Аспарухов ".

Мачът предложи доста противоречиви моменти. Съдия бе Никола Попов. Двама играчи получиха червени картони - от Левски бе изпъден Божидар Митрев още в 36-ата минута поради игра с ръка отвън наказателното поле. Самият вратар призна, че е играл с ръка и справедливо е бил изпъден. В 79-ата минута към съблекалните пое и Сисиньо от Лудогорец.

В 26-ата минута Анисе игра с ръка в наказателното поле на Левски, само че съдията не сподели жълт картон.

В 28-ата минута Антонио Вутов влезе доста жестоко в краката на Натанаел, за което даже можеше да бъде изпъден. Но не последва картон.

В 30-ата минута Натанаел удари с ръка през лицето Вутов. Съдията сподели жълт картон на Натанаел, само че също можеше да бъде по-строг.

В 36-ата минута Божидар Митрев бе изпъден за игра с ръка отвън наказателното поле.

В добавеното време на първото полувреме играчите на Левски имаха искания за дузпа.

В 79-ата минута Сисиньо от Лудогорец получи пряк червен картон за изблъскване на Жорди Гомес