Леся Цуренко (Украйна) защити титлата си на турнира по тенис

...

Леся Цуренко защити титлата си в Акапулко

Леся Цуренко (Украйна) отбрани купата си на шампионата по тенис на червени кортове в мексиканския град Акапулко с награден фонд 250 хиляди $. На финала седмата в схемата Цуренко победи швейцарката Щефани Фьогеле с 5:7, 7:6(2), 6:2 за 2:44 часа.

Фьогеле, 183-а в международната класация сега, беше единствено на три точки от спечелването на мача във втория сет, само че съперничката й взе тайбрека, с цел да изравни резултата. В решителния трети сет 28-годишната Цуренко доминираше и даде единствено два гейма на швейцарката Украинката, която е номер 40 в международната класация, завоюва четвърта купа в кариерата си. " Това е доста специфичен шампионат за мен, защото спечелвам за повторно. Чувствам се необикновено тук ", съобщи победителката.
Voegele and Tsurenko continue some stellar points, but Voegele ends up on top in this point! #AMT2018 pic.twitter.com/hibf6cebn4