Лацио спечели с 2:0 гостуването си на Парма в мач

...

Лацио с изключително важна победа срещу Парма

Лацио завоюва с 2:0 гостуването си на Парма в мач от 17-ия кръг на италианската Серия " А ". Мачът беше значим за " орлите " за запазване на възможностите и им за присъединяване в Евротурнирите, до момента в който " дуковете " не престават борбата си за оцеляване в елита.

През първото полувреме не се стигна до гол.

В 55-ата минута Мануел Лазари центрира превъзходно и Луис Алберто откри за 0:1. 12 минути по-късно пристигна ред на Фелипе Кайседо да се разпише. Той вкара елементарно от близко, след съвършен пас на Сергей Милинкович-Савич за 0:2.

Домакините имаха преимущество след двете попадения, само че отбраната на Лацио се справяше с техните нападения.

След този значим триумф Лацио събра 28 точки и е на осмо място. Тимът към момента е в борба за челните места предивид огромната плътност на тимовете пред римляните в класирането. Парма остана на предпоследното 19-о място единствено с 12 точки. Все отново 15-ия Фиорентина е единствено с 3 точки повече.
Източник: fakti.bg