Купа Дейвис“, Световна група (квалификации)Унгария – Франция 2-3Юго Умбер –

Франция отива на финалите на Купа „Дейвис“, Сърбия се справи с Норвегия

Купа „ Дейвис “, Световна група (квалификации)
Унгария – Франция 2-3
Юго Умбер – Фабиан Марожан 6-3 6-3

Юго Умбер направи желан дебют за Купа „ Дейвис “, като обезпечи решаващата победа за Франция против Унгария в подготовка за Световната група и прати страната си на финалите. Представителят на гостите в Tatabanya Arena се наложи с 6-3 6-3 над Фабиан Марожан.

Момчетата на Себастиен Грожан бяха в доста сложна обстановка и изоставаха с 1-2, откакто двойката Маю/Ридеркнех загуби от Марожан/Валкуш.

Важна роля изигра решението Адриан Манарино да играе с Мартон Фучович в четвъртия мач, макар че преди този момент бе деклариран Бенжамен Бонзи. Опитният французин се наложи със 7-6(6) 6-2, като по този метод прати развръзката в последния сингъл, където Умбер се оправи и носителите на 10 трофеи в шампионата оцеляха.

В част от останалите конфликти, Сърбия отстрани Норвегия с 4-0. С подобен резултат и Съединени американски щати се оправи с Узбекистан. Швеция се наложи с 3-1 на Босна и Херцеговина.
Източник: tenniskafe.com