Който иска да си го посрещат с хляб и сол,

...
Който иска да си го посрещат с хляб и сол,
Коментари Харесай

Сладък хляб

Който желае да си го посрещат с самун и сол, само че нас ни чакайте със сладостен самун и шоколад по опция

Необходими Продукти

● прясно мляко - 250 мл.
● нишесте - 25 г
● масло - 50 г
● захар - 100 г
● брашно - 400 г
● ванилия - 1 прахче
● квас - 7 г прясна
● какао - 15 г

Начин на подготвяне

В 50 мл мляко и щипка захар разтворете маята, прибавете 1 с.л. брашно, разбъркайте на каша и оставете да шупне.

Нишестето се разтваря в студеното мляко, поставя се в съд на котлона, прибавя се захарта и се разбърква, до момента в който се сгъсти. Маха се от котлона, прибавя се маслото и ванилията, разбърква се и се оставя хубаво да се охлади.

Замесваме меко тесто, като прибавяме към шупналата квас охладения крем. Възможно е да поеме по-малко брашно от описаното по рецепта - зависи от гъстотата на нишестето. Оставяме на топло да втаса 30 минути.

Разделя се тестото на три елементи, в едната се поставя към 5 грама какао и размесваме, другата част - 10 г какао, и размесваме да се оцвети и поеме какаото добре, а другата оставяме светла.

Всяка част се разделя на еднакъв брой топчета, тях може да разточим с ръце на дребни кръгчета и наредим едно върху друго, първо ярко кръгче, кафяво кръгче и по-тъмното кафяво кръгче и навием на руло.

Нареждаме всички рулца едно върху друго и печем 40 минути на 180 градуса. Докато е още топъл на сладкият самун може да се добави шоколад.

Източник: recepti.gotvach.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР