Кой не обича топлите и пухкави кифлички, които се топят

...
Кой не обича топлите и пухкави кифлички, които се топят
Коментари Харесай

Пухкави кифлички

Кой не обича топлите и пухкави кифлички, които се топят в устата? Още се облизваме след тази рецепта

Необходими Продукти

За тестото


● брашно - 700+100 г
● прясно мляко - 200 мл
● вода - 200 мл
● олио - 100 мл
● квас - 1 кубче
● захар - 3 с.л.
● сол - 1 ч.л.

За пълнежа


● сирене - 100 г
● белтъци - 1 бр.
● конфитюр от вишни - 100 г (по избор)

За намазване


● жълтъци - 1 бр.
● олио - 1 с.л.
● сусам
● маково семе

Начин на подготвяне

Направете примес като затоплите мляко и водата и към тях прибавите маята, захарта и 100 грама от брашното. Оставете маята да шупне за към 15 минути на топло.

След това налейте олиото при сместа. Пресейте брашното и солта и започнете да сипвате по малко в сместа, като разбърквате с лъжица.

Когато се сгъсти задоволително прехвърлете на плот с останалото брашно и започнете да месете до приемане на меко тесто което не лепне по ръцете. Разделете на две елементи и оставете да втаса за 20-30 минути.

За солените кифлички направете примес от сиренето и белтъка (може да сложите и шарена сол). Разточете на тънка кора едната част и нарежете на триъгълници. В необятния край сложете от сместа със сирене и навийте кифлички.

Другата част направете по същия метод единствено че с конфитюр (по избор, аз употребих вишни). Намажете с разрушения с олиото жълтък и поръчате солените кифлички със сусам, а сладките с мак. Печете на 200 C до момента в който станат златисти.

Източник: recepti.gotvach.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР