Комисарят по въпросите на съседството и разширяването Оливер Вархеи е

...
Комисарят по въпросите на съседството и разширяването Оливер Вархеи е
Коментари Харесай

Комисар Оливер Вархеи е у нас за участие във форума „ЕС среща Балканите“

Комисарят по въпросите на съседството и разширението Оливер Вархеи е на посещаване в България за присъединяване във форума „ Европейски Съюз среща Балканите “ .

Конференцията ще събере в София водачи от Европейски Съюз, министри на външните работи, политици , представители на неправителствения бранш и младежи, с цел да обсъдят идващите стъпки за усилване на районното съдействие, интеграцията на района и разширението на Европейски Съюз.

Организатори на форума " Европейски Съюз среща Балканите " са Европейският демократичен конгрес, партия АЛДЕ и Атлантическият клуб в България . Събитието ще бъде намерено от водача на европейските либерали Илхан Кючюк, президента на Атлантическия клуб на България Соломон Паси и изпълнителния шеф на Европейския демократичен конгрес Алва Фин.

За поредна година форума служи като съществена платформа за разговор сред Европейския съюз и Балканите и дава обещание да насърчи по-задълбоченото съдействие и да ускори икономическия напредък в района.

В програмата на комисар Вархеи в София е планувана и среща с президента Румен Радев , както и двустранни срещи с участници във форума.

Всеки миг е значим! Последвайте ни в и, с цел да сте в крайник с тематиките на деня

 

 
Източник: dariknews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР