Киев преговаря със западни производители за откриване на тяхно оръжейно

...
Киев преговаря със западни производители за откриване на тяхно оръжейно
Коментари Харесай

Украйна преговаря със Запада за оръжейно производство. Пет държави купуват заедно системи Мистрал.

Киев договаря със западни производители за разкриване на тяхно оръжейно производството в Украйна, в това число на дронове, заяви украинският зам.-министър за стратегическите промишлености Сергей Бойев пред Ройтерс.

Той сподели, че се водят диалози с, зам.-министър с Германия, Италия, Франция и страни от Източна Европа. В същото време Франция, Белгия, Естония, Унгария и Кипър се договориха за взаимна покупка на ракетни системи " Мистрал ".

" Водим доста детайлни полемики и сме сигурни, че ще имаме подписани контракти през идващите няколко месеца ", добави Бойев в коридорите на авиоизложението Бурже край Париж.

Миналия месец президентът на Украйна Володимир Зеленски заяви, че страната му беседва с английската отбранителна компания BAE Systems за основаване на украинска база за произвеждане и ремонт на оръжия - от танкове до артилерия. Все още обаче не е подписана договорка.

" Бъдещото въздържане на експанзията ще изисква мощна отбранителна промишленост в Украйна, мощни украински въоръжени сили ", сподели още Бойев в този момент.

Затова, по думите му, Киев свята, че е доста значимо интернационалните сътрудници да идват в Украйна и да основават произвеждане, с цел да създадат Украйна " част от рамката за сигурност на свободния свят ".

На авиоизложението украинският зам.-министър прояви максимален интерес към производители на дронове, които се употребяват интензивно при военните дейности както от Украйна, по този начин и от Русия.

" Обсъждаме разнообразни равнища на съдействие. И някои от фирмите споделят, че имат предпочитание да дойдат да влагат и да създават дронове ", означи той, без да каже с кои от тях е разговарял.

Киев споделя, че уголемява програмата си за дронове за разузнаване и за поразяване на противников цели при по-голям обхват.

Турската отбранителна компания " Байкар " заяви в края на предходната година, че към момента възнамерява да приключи построяването на индустриален цех в Украйна за две години. Тя разгласи тези проекти малко преди нахлуването на Русия в Украйна на 24 февруари 2022 година

Турция, Норвегия и Съединени американски щати са измежду страните, които доставят на Украйна дронове, само че те не са задоволителни с разрастването на войната.

Преговорите за произвеждане на дронове може да лишават повече време, само че Бойев разяснява, че производството в страната може да бъде ефикасен метод за потребление на съществуващия опит на страната в региона на дроновете, както и за основаване на работни места в Западна и Централна Украйна.

Високопоставен източник от европейската отбранителна промишленост, поискал анонимност, обаче сподели, че европейските правила и стандарти за тестването на дронове може да затруднят фирмите да се съгласят да създават и тестват дронове в Украйна.

Междувременно пет европейски страни се договориха за взаимна покупка на ракетни системи за противовъздушна защита " Мистрал ". Това са Франция, Белгия, Естония, Унгария и Кипър.

Френският президент Еманюел Макрон дефинира решение като добър образец за съдействие. То е било подписано при започване на среща на европейски министри на защитата в Париж в понеделник.

Макрон заяви още, че Белгия ще се причисли като наблюдаващ към програмата за основаване на военен европейски аероплан - по този начин наречената бъдеща система за въздушни боеве, разработвана от Франция, Германия и Испания. В плана Белгия ще има статут на наблюдаващ на този стадий.
Източник: svobodnaevropa.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР