Карлос Алкарас започна по отличен начин първия турнир, в който

...

Алкарас започна отлично защитата на титлата си в Умаг

Карлос Алкарас стартира по отличен метод първия шампионат, в който усеща напрежението да пази купата си.

Преди година в Умаг испанецът завоюва дебютната си АТР купа, а в този момент като подложен под №1 започва присъединяване си с 6-2, 6-3 над Норберт Гомбос.

В неделя в Хамбург Алкарас за първи път загуби АТР край, само че няколко дни по-късно в Хърватия показва, че това няма изключително отрицателен резултат върху него. Той показва типичната си вариативност, с която доминираше над противника и използваше по прелестен метод дълбоките си удари, с цел да стигне до триумфа след 98 минути на корта. Това е 25-и триумф за него на клей през 2022-а по отношение на едвам три провали.

Испанецът осъществя 4 от 12-те си благоприятни условия за пробив в хода на мача, по два във всеки от сетовете като в това време отрази седемте брейкбола на противника си. На четвъртфинал негов противник ще бъде Факундо Багнис, победил с 6-3, 6-1 Корентен Муте.
Източник: tenniskafe.com