Канадецът Денис Шаповалов постигна най-голямата изненада от началото на Аустрелиън

...

Изненада в Мелбърн! Шаповалов разби Зверев и си уреди среща с Надал на 1/4-финалите

Канадецът Денис Шаповалов реализира най-голямата изненада от началото на Аустрелиън Оупън, откакто победи международния номер 3 Александър Зверев с 6-3, 7-6(5), 6-3 в мач от четвъртия кръг на шампионата.

Зверев бе определян за един от любимците за купата в Мелбърн след страхотните резултати през последната половин година, само че през днешния ден бе надалеч от най-хубавото си показване и не оказа съвсем никаква опозиция на 22-годишния Шаповалов.

Един пробив бе задоволителен на 14-ия подложен в схемата, с цел да завоюва първия и третия сет, а във втората част след замяна на общо четири пробива се стигна до тайбрек, в който Шаповалов натрупа преднина от 5-1 и съумя да се наложи със 7-5. Шаповалов осъществя 35 печеливши удара и 37 непредизвикани неточности в срещата, траяла два часа и 21 минути.

По този метод Шаповалов доближи третия си четвъртфинал в шампионати от Големия шлем, а там ще се изправи против първенеца от 2009 година Рафаел Надал.