Кампанията на Шотландия за Шестте нации на Гинес се провали

...

Шотландия изумена в Рим, когато Италия си осигури рядък скалп на Шестте нации

Кампанията на Шотландия за Шестте народи на Гинес се провали по пагубен метод в Рим, откакто те се разрушиха до първа загуба против Италия от 2015 година насам.

Отборът на Грегър Таунсенд изглеждаха подготвени да затегнат хватката си на второто място – и да се запазят на курса за първо класиране в челните две през този век – когато имаха преднина от 14-3 и 22-10 през първото полувреме след опити на реквизитите Зандер Фагерсън и Пиер Шоман страна на резултат от Кайл Стейн.

Въпреки това, шотландците изцяло изгубиха пътя си след почивката, защото паднаха до загуба с 31-29 против италианска страна, която – макар няколко окуражаващи изяви, които помогнаха за извличането на потенциал аудитория на Стадио Олимпико – не беше печелил мач на Шестте народи от успеха в Уелс преди две години.

Това укорително проваляне във Вечния град е сигурно ще вдигне топлината на старши треньора Таунсенд пет месеца след отпадането от Световната купа в груповата фаза.