АПИ премахна аслфата на отсечка край Оряхово, но не полага нов
Как се ремонтира републикански път в Северозапада? Примерът е от Оряхово. Там права от 7 км е с отстранен асфал още преди изборите, а нов не се поставя. Според Пътната организация срокът на ремонта не е изминал, а съгласно хората ремонт няма.
" Пътят е покруса. Не се работи. Счупихме си колите ", споделя гражданин на Селановци. Ситуацията е нетърпима, а жителите на селата са платили винетки, с цел да се движат по този път.
Защо стартира ремонт, като няма пари да се довърши, питат ядосани жителите. " Това е някакво цялостно безумство ".
" Трудно им е на лекарите да дойдат. Ежедневното пътешестване по подобен път демотивира човек да пътува ", споделя доктор Христов.
" Искам да попитам АПИ за какво трябваше да разбие по този начин пътя, толкоз време. Имаше задоволително време пътят да е станал на писта.
" Това е доста остаряла и тотално неефективна форма на ръководство на пътищата, без никаква действителна, лична отговорност. Истинските хора, които ръководят процесите, са на мрачно, поставят се едни шефове, които са тежко несъответстващи в множеството случаи, личният състав е тотално привършен, тя нямат и фрагменти и са тежко финансирани ", съобщи Росен Добрев, кмет на Оряхово




