Кадър: ЕвроспортНевероятната приказка на Цветана Пиронкова на US Open приключи

...

Приказката на Цветана Пиронкова приключи след драматична загуба от Серина Уилямс

Кадър: " Евроспорт "

Невероятната приказка на Цветана Пиронкова на US Open завърши след трагична трисетова загуба от именитата Серина Уилямс. Българката завоюва първия сет, само че опитът и класата на Уилямс още веднъж я измъкнаха от тежката обстановка и я доведоха до триумф, оповестява .

Първи сет:

0-1 Пиронкова върна интригата откакто изоставаше с 0-40, само че нямаше отговор за сервиса на Уилямс, която записа три аса в хода на гейма.

1-1 – Пиронкова сподели доста прецизна игра и даде единствено точка на Уилямс, като в последното разиграване мрежата оказа помощ на пловдивчанката.

1-2 – Уилямс още веднъж рискуваше оптимално на сервис, като този метод още веднъж се оказа сполучлив. Подобно на първия гейм, този също завърши с директна точка от сервис за американката.

2-2 – Гейм на нула за Пиронкова! Българката усили доста скоростта на сервиса и това хвана Уилямс неподготвена, като американката направи цели три неточности при ретур.

3-2 – Пробив, Пиронкова – Уилямс потегли доста нападателно в офанзива, само че Пиронкова отговори на предизвикването на американката. Българката пропусна първата си точка за пробив, само че при втория си късмет беше безупречна и излезе напред в резултата за пръв път от началото на мача.

4-2 – Трети следващ гейм за Пиронкова. Уилямс още веднъж атакуваше доста целенасочено, само че българката показва отлична отбрана, с която отчая своята съперничка.

4-3 – Сервисът на Уилямс още веднъж се оказа най-силното ѝ оръжие. Американката записа гейм на нула и резервира интригата в сета.

5-3 – Пробив, Пиронкова – Макар да бе неубедителна на първи сервис Пиронкова още веднъж показва доста динамична игра, която се оказа непостижима за Уилямс.

5-4 – Пиронкова имаше сетпойнт, само че не съумя да го осъществя, след което избави един на Уилямс. Американката обаче бе сполучлива при втория и остана в сета.

6-4 – Сет, Пиронкова – Двете съпернички си размениха по една точка при започване на гейма, само че по-късно Пиронкова бе стопанка на корта и осъществя разкрилия се пред нея нов сетпойнт.

Втори сет:

1-0 – Пиронкова завоюва сервис гейма на Уилямс и излезе напред във втория сет.

1-1 – Рискованите офанзиви на Уилямс още веднъж се отплатиха, като американката не разреши на Пиронкова да осъществя пробив още при започване на сета.

1-2 – Пробив, Уилямс – Пиронкова навакса пасив от 0-30, след което избави две точки за пробив, само че опитът на Уилямс си сподели думата и американкта поведе в резултата за пръв път от началото на сета.

2-2  – Макар да изпитваше съществени проблеми с първия си сервис Пиронкова избави нова точка за пробив, след което съумя да обърне резултата и да изравни геймовете.

2-3 – Уилямс записа нов гейм на нула откакто Пиронкова за пръв път стартира да демонстрира признаци на отмалялост.

3-3 – Пиронкова заложи на къси и нападателни разигравания, което се оказа печеливша тактичност и българката прекъсна мощната серия на съперничката си.

3-4 – Уилямс още веднъж излезе напред в резултата. Американката „ отпусна ръката “ и нападателните ѝ офанзиви доведоха до непредизвикани неточности на Пиронкова.

3-5 – Пробив, Уилямс – Американката стигна до пробив след доста прецизна игра, само че и немалка доза късмет във значими моменти.

3-6 – Сет, Уилямс – Пиронкова поведе с 30-15, само че Уилямс записа три следващи аса и по този метод изравни резултата в мача.

Трети сет:

0-1 – Пиронкова навакса пасив от 0-30, след което и двете съпернички имаха опция да приключат гейма в своя изгода, само че в последна сметка Уилямс бе тази, която завоюва маратинския гейм, траял 15 минути.

0-2 – Пробив, Уилямс – Пиронкова още веднъж съумя да изравни резултата след 0-30, само че Уилямс още веднъж бе по-прецизна в заключителната част на гейма.

1-2 – Пиронкова реализира поврат от 15-30, след което пропусна точка за спечелването на гейма, само че при втория си опит бе сполучлива и не разреши на Уилямс да поеме цялостен надзор върху мача.

1-3 – Пробив, Уилямс – Двете съпернички си размениха по една точка при започване на гейма, само че по-късно две неточности на Пиронкова и директна точка от сервис разрешиха на Уилямс да стигне до пробив.

2-3 – Пиронкова остави интригата жива след превъзходен гейм, в който поведе с 40-0, след което осъществя втория си геймбол.

2-4 – Уилямс се приближи доста до спечелването на мача откакто завърши гейма с 19-ия си ас от началото на срещата.

2-5 – Пробив, Уилямс – Пиронкова поведе с 40-15, само че по-късно Уилямс внезапно подвигна темпото и българката трябваше да избавя точка за пробив. Успя да го направи един път, само че при втория си опит американката беше безгрешна и се приближи единствено на гейм от полуфинал.

2-6 – Гейм, сет и мач, Уилямс – носителката на 6 трофеи в шампионата още веднъж сподели доста нападателна игра и съумя да завърши срещата в своя изгода.

Съобщете ни, в случай че видите неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.