Поредна протестна блокада на пътя за пристанище Сомовит
Жители на три села от плевенската община Гулянци за следващ път ще блокират за 8 часа пътя за пристанище Сомовит.
Причината за митинга им е неприятното положение на пътищата в региона.
Междувременно в плевенското село Милковица Граждански предприемчив комитет ще взема решение по какъв начин да продължат протестните им демонстрации.
" Въпреки блокадата и недопускането на коли до пристанище Сомовит, досега никой не ни потърси. Категорични сме, че ще продължим ", сподели за " Хоризонт " кметът на село Милковица Иван Александров.
Хората получиха заричане, че на 20-ти април стартира повсеместен ремонт на пътя Милковица - Сомовит, който е в извънредно неприятно положение. Поради неспазеното заричане, те всеки ден блокират пътя до пристанище Сомовит.
" Хората се изнервиха към този момент и търсят някаква друга форма на митинг. Може да се излезе в регионалния град, пред пътното, може да се излезе на пътя Русе-Плевен. Такива оферти има, само че какво ще решат тъкмо, не знам. Днес сме тук през целия ден. Заставаме тук на входа на Милковица и затваряме пътя към Сомовит до пристанището и в двете направления към този момент ", сподели кметът Иван Александров.
Източник: bnr.bg
КОМЕНТАРИ




