Горна Оряховица: Предлагат частен инвеститор да поеме общинската болница
Жители на Горна Оряховица се събират на митинг пред постройката на общината, а мотивът за него е предлагането болничното заведение в града да бъде поета от частен вложител.
В " Денят стартира " първи Българска национална телевизия описаха за тази концепция на шефа на болничното заведение, който тогава изясни, че това е единствен късмет за нейното оцеляване. Официално кметът Николай Рашков внесе предложение до Общинския съвет лечебното заведение да бъде включено в проекта за приватизация. Това провокира публично неодобрение, след което предлагането беше оттеглено. Тема за бъдещето на Общинската болница през последната седмица провокира необятен публичен спор в Горна Оряховица би трябвало или не тя да бъде поета от частен вложител.
Като уредник на митинга бих желала преди всичко да подчертая, че би трябвало да има разговор с обществеността по отношение на ориста на болничното заведение. Все отново тук се касае за значително хора. Съседните общини също употребяват нашата болница. Поради липса на разговор с нас, жителите, ще предприемем ограничения по отношение на организирането на референдум. Също по този начин, заради липса на бистрота загубихме напълно доверието си към управлението на община Горна Оляховица, както и управлението на болничното заведение, съобщи в Българска национална телевизия " Денят стартира " Нафисе Георгиева - главен уредник на този митинг.
В " Денят стартира " първи Българска национална телевизия описаха за тази концепция на шефа на болничното заведение, който тогава изясни, че това е единствен късмет за нейното оцеляване. Официално кметът Николай Рашков внесе предложение до Общинския съвет лечебното заведение да бъде включено в проекта за приватизация. Това провокира публично неодобрение, след което предлагането беше оттеглено. Тема за бъдещето на Общинската болница през последната седмица провокира необятен публичен спор в Горна Оряховица би трябвало или не тя да бъде поета от частен вложител.
Като уредник на митинга бих желала преди всичко да подчертая, че би трябвало да има разговор с обществеността по отношение на ориста на болничното заведение. Все отново тук се касае за значително хора. Съседните общини също употребяват нашата болница. Поради липса на разговор с нас, жителите, ще предприемем ограничения по отношение на организирането на референдум. Също по този начин, заради липса на бистрота загубихме напълно доверието си към управлението на община Горна Оляховица, както и управлението на болничното заведение, съобщи в Българска национална телевизия " Денят стартира " Нафисе Георгиева - главен уредник на този митинг.
Източник: cross.bg
КОМЕНТАРИ




