Женският национален отбор на България поведе с 1:0 победи на

...

България поведе срещу домакина Турция на световното отборно

Женският народен тим на България поведе с 1:0 победи на Турция в мач за петото място на Евро-африканската зона на тенис шампионата „ Били Джийн Кинг къп ", международно отборно състезание. Мачовете се играят на червени кортове в комшийския курорт Анталия.

Денислава Глушкова победи с 6:3, 6:4 Берфу Ченгиз. Срещата продължи 97 минути.
Българката поведе с 3:0 в първия сет, само че позволи равнене при 3:3. След това Глушкова направи нова серия от три следващи печеливши гейма и завоюва първата част с 6:3.

Денислава изостана с 0:2 във втория сет, само че направи поврат за 4:2. Ченгиз съумя да изравни за 4:4, само че Глушкова завоюва идващите два гейма, а с това и мача.

Във втория мач на сингъл Изабелла Шиникова ще играе против Чаала Бююкакчай.

В груповата фаза България реализира три победи и две загуби и приключи на трето място. Нашите девойки се постановиха над Дания и Швеция с по 2:1 и Хърватия с 3:0 и отстъпиха на Сърбия и Норвегия с по 1:2 победи.

България е в състав Гергана Топалова, Изабелла Шиникова и Джулия Терзийска, Денислава Глушкова и Лия Каратанчева.

Капитан на България е Дора Рангелова. Треньор е Михаил Атанасов, кондиционен треньор е Кирил Симеонов, а физиотерапевт Милен Илиев.
Източник: dnesplus.bg