Изпълнен с напрежение се оказа двубоят от шестия кръг на

...

Марсилия и Монпелие не се победиха в мач с три червени картона

Изпълнен напрегнато се оказа дуелът от шестия кръг на френската Лига 1 сред Марсилия и Монпелие. Двубоят на " Велодром " приключи 1:1, а в него бяха показани общо 3 червени картона. Иначе създател на първото попадение стана бранителят на домакините Сар, който си означи автогол в 17-ата минута. Четвърт час преди края Валер Жермен възвърне равенството, само че най-интересно предстоеше в добавеното време. За сборичкване на терена бяха изгонени Бубакара Камара от Марсилия и Фери от Монпелие в добавеното време. За обидна имитация терена напусна и Димитри Пайе. Така Марсилия събра 11 точки и върви втори във краткотрайното класиране, до момента в който Монпелие с 10 е осми. Лига 1 6 кръг, събота 21 септември  Марсилия 1:1краен резулат  Монпелие