Изпадналият от елита Спартак Варна се завърна във Втора лига

...

Спартак Вн стартира с победа във Втора лига

Изпадналият от елита Спартак Варна се завърна във Втора лига с победа с 2:1 над миналогодишния първенец ЦСКА 1948 II. Първи мач за „ алените “ изигра бразилският халф Талис, който последователно ще навлиза във форма, с цел да доближи равнището за първия отбор на Атанас Рибарски.

Двата отбора си размениха трите попадения в границите на четвърт час. Ахмед Ахмедов даде задатък на „ соколите “ в 51-вата минута, а 10 по-късно Мариян Тонев изравни. В 65-ата минута Румен Руменов оформи крайното 2:1 в интерес на Спартак след тъкмо изпълнена дузпа.

В другия мач от кръга за деня Дунав Русе и Лудогорец II не се победиха, завършвайки наедно 2:2. Алекс Луканов даде задатък на „ орлите “ в четвъртата минута, а 10 по-късно Мирослав Будинов изравни. Цветослав Петров даде задатък на разградчани в 65-ата минута, а в добавеното време Георги Вълчев изравни.
Източник: darik.bg