Измина шестият кръг на Първа лига, а ситуацията пред шампиона

...

Идеалният отбор на Първа лига за изминалия кръг

Измина шестият кръг на Първа лига, а обстановката пред първенеца Лудогорец стартира да става все по-сложна. “Орлите” не съумяха да победят Славия при визитата си в София и срещата приключи 0:0. От това се възползваха Левски, ЦСКА-София и Берое. Първите два дръпнаха в класирането след победи над Етър и Верея, а третите изпревариха разградчани с безапелационен триумф с 4:0 над Ботев (Враца).

Черно море се върна на победния път откакто спря серията от три следващи триумфа на Локомотив (Пловдив) и победи с 2:0 на “Лаута”. Дунав също взе значим триумф - 2:0 над Септевмри, а Ботев се оправи с Витоша със същия резултат в Бистрица.

Благой Макенджиев (Черно море)
Вратарят на варненци направи няколко значими спасявания в мача против Локомотив (Плводив). Стражът се намеси при удари на Игор Банович и Филип Михалевич, а по-късно бе постоянен под рамката, с цел да резервира вратата си суха, с което да помогне за значимите три точки. (1)

Мартин Ковачев (Дунав)
Опитният защитник за следващ път потвърди, че е измежду най-важните футболисти на “драконите”. Ветеранът ръководеше чудесно отбраната на Дунав в мача със Септември, а също така се прояви и като голмайстор, отбелязвайки първия гол за триумфа. (2)

Холмар Ейолфсон (Левски)
Исландският национал съумя бързо да се върне във форма след прибирането си от Световното състезание и още веднъж е значима фигура в защитата на “сините”. Срещу Етър бранителят действаше доста устойчиво в моментите, когато домакините потеглиха с всички сили в офанзива. (2)

Етър - Левски @@@
Ерол Алкан (Берое)
Безспорно трансферният удар на Берое до този миг. Защитникът за нула време се трансформира във значима част за състава на Александър Томаш и към този момент е водач на защитата на старозагорци. Този път в партньорство с Георги Ангелов против Ботев (Враца) Алкан бе непогрешим. (3)

Тодор Неделев (Ботев)
Тошко отново сподели, че е измежду най-класните родни футболисти в Първа лига. Крилото даде преднина на “канарчетата” при визитата на Витоша (Бистрица) с гол от директен свободен, въпреки и след груба неточност на вратаря, а по-късно продължи да раздава емблематичните си ювелирни пасове по протежението на терена. (1)

Витоша (Бистрица) - Ботев (Пловдив) @@@
Янис Карабельов (Славия)
Младият халф на “белите” демонстрира съществени израстване напоследък и не е инцидентно, че Златомир Загорчич му гласоподава безусловно доверие в полузащитата на отбора. Срещу Лудогорец Янис влезе самоуверено в голям брой единоборства с футболисти на “орлите” и в огромна част от тях се оказа победител. (1)

Славия - Лудогорец @@@
Кристиян Малинов (ЦСКА-София)
Полузащитникът на “червените” бе без отмалялост в халфовата линия против Верея и не остави никакви шансове на противниковите играчи, спечелвайки над 15 единоборства в средата на терена. Освен това изведе чудесно Кирил Десподов за втория гол в мача и се понрави на публиката с още няколко отигравания. (1)

Борислав Цонев (Берое)
Халфът на Берое в отлична форма напоследък и не е никаква изненада, че към този момент е част от националния тим. В мача против Ботев (Враца) Цонев безусловно самичък нокаутира противника, откакто до 13-ата минута означи две попадения. Първо откри от директен свободен удар, а по-късно довърши противника с второ попадение. (2)

Габриел Обертан (Левски)
Французинът бе доста деен по двете крила на “синята” офанзива против Етър и непрекъснато тормозеше Иван Стоянов, който бе нагърбен с отбранителни функционалности. В средата на първата част Обертан навърза трима бранители и откри Жерсон Кабрал, който съумя да открие резултата. През втората част някогашният състезател на Ман Юнайтед оказа помощ и в защитната фаза на играта.

Радослав Василев (Черно море)
Нападателят на Черно море като че ли е на път да възроди кариерата си, откакто дълго време бе преследван от травми и малшанс. Във Варна Ради се показва доста устойчиво, откогато пристигна на “Тича” през зимата. Срещу Локомотив (Пловдив) пък означи първия си гол за новия сезон, откакто се възползва от едно подаване от корнер. (3)

Кирил Десподов (ЦСКА-София)
Още един отличен мач за родния гений. Десподов набучи два гола във вратата на Верея. Първо откри резултата с глава, а по-късно с бомбен шут удвои при започване на втората част. Освен това 21-годишното крило непрекъснато тормозеше съперниковите футболисти и даде сериозна поръчка за титулярно място даже в националния тим. (3)