Изключителна драма се разигра в добавеното време на дербито на

...

Драма в дербито на Чехия

Изключителна драма се разигра в добавеното време на дербито на Чехия сред Славия Прага и Спарта Прага. Мачът приключи наедно 1:1, само че най-интересните събития се случиха надълбоко в добавеното време.

Домакините от Славия поведоха в 58-ата минута, когато Юречка осъществя дузпа, а 2 минути преди края реферът сподели по един червен картон на играчи от двата тима.

Neuvěřitelné! Gól Chytila zrušen, naopak penalta pro Spartu po ruce Ogbua!
Všechny momenty z utkání zde????
— Deník Sport (@DenikSport)

Стигна се до 97-ата минута, когато футболистите на Славия Прага проведоха бърза контраофанзива и Читил означи гол за 2:0, което взриви стадиона.

Slavia - Sparta 1:1.
Derby plné emocí! Dvě penalty, vyloučení kapitáni

Феновете на Славия предвкусваха успеха, само че реферите имаха друго мнение по въпроса. ВАР прегледа обстановка в наказателното поле на Славия тъкмо преди началото на контраатаката и бе открита игра с ръка, което докара до дузпа за Спарта и незачетен втори гол на Славия.

Лукас Хараслин означи от 11-те метра в 10-ата минута на добавеното време, като отпразнува гола в жанр Лионел Меси – смъкна фланелката си и я сподели на публиката.
Източник: lupa.bg