Ицко Финци представя новата си книга Пет пиеси, разказани от

...
Ицко Финци представя новата си книга Пет пиеси, разказани от
Коментари Харесай

Ицко Финци представя новата си книга Пет пиеси, разказани от актьор в кино Влайкова

Ицко Финци показва новата си книга Пет пиеси, разказани от артист в кино Влайкова на 20 юни от 18.30 часа.

Ето какво споделя създателят:

" Пет пиеси, разказани от артист

Какво значи това ли?

Докато пишех, си представях ту любознателни юноши, прочели много книги, само че в никакъв случай пиеси, ту възрастни читатели, ходили на спектакъл, само че позабравили какво тъкмо са гледали, ту хора, чули популярни заглавия, цитати, виждали театрални афиши, само че в никакъв случай не стъпвали в спектакъл.

Разбира се, избрах това заглавие, тъй като изниква (допуснах) у вас незабавно въпрос каква е разликата, когато споделя не артист и това би могло да ви накара да си купите книгата.

А започнах с Хамлет. Задачата ми разпореди Лиза. Каза ми, че ще бъде оповестено в нашата (с нея) интернет платформа „ Филизи 33 “. И след това, като ми сподели, че ѝ харесва, продължих със идващите нещастия. (Въобще без нея нямаше да я има тази книга).

Стана ми занимателно да описвам нещастия. Взех да откривам условия, похвати, а и наивности, несъобразности… на Шекспир. Да, на Шекспир. Как? На най-великия? На международния?

Бях чел, че Толстой не го смятал за кой знае какъв драматург…
Имах непосредствен другар академик, професор по теоретична физика – също не му признаваше комедиите…

Когато споделих на моя наследник Самуел, че минавам на Чехов, той ме попита: „ Ще може ли да бъде отново по този начин завладяващо? “

Каквото и да е, имах доста възвишени моменти и наслади при писането.
Познайте по кое време ".

създател: СЛАВА
...
Източник: slava.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР