Италия спечели третото място в Лигата на нациите 2023. Адзурите

...

Италия зае трето място в Лигата на нациите

Италия завоюва третото място в Лигата на нациите 2023. Адзурите се постановиха трагично с 3:2 над Нидерландия в Енсхеде.

Федерико Димарко откри в шестата минута, възползвайки се от подаване на Джакомо Распадори.  Давиде Фратези повиши на 2:0 в 20-ата минута. Доминацията на южняците продължи и Димарко изпусна да повиши на 3:0. Лалетата имаха късмет да понижат чак в 40-ата минута след мощен удар на Коди Гакпо.

В 68-ата минута домакините въпреки всичко осъществиха посредством Стивън Берхвайн. Само четири минути по-късно обаче Италия вкара за 3:1. Федерико Киеза се разписа след независима офанзива.

Нидерландия обаче не се отхвърли и в 82-ата минута Ваут Вегхорст прати топката в мрежата. Попадението обаче беше анулирано поради засада от ВАР. Минута преди края Вайналдум направи 2:3 след пас на Феерман. Реферът даде 10 минути добавено време, само че италинците устояха. Така те записаха и осми следващ мач без загуба против Нидерландия.

По-късно довечера е финалът в Лигата на нациите. В него се срещат и Испания.
Източник: flashnews.bg