Италианецът Джанлука Магер елиминира поставения под номер 6 Адриан Манарино

...

Манарино отпадна много рано на Sofia Open

Италианецът Джанлука Магер отстрани поставения под номер 6 Адриан Манарино (Франция) в първия кръг на шампионата по тенис на твърда настилка от сериите АТП 250 в София с награден фонд 481270 евро.

Той победи 54-ия в международната класация Манарино с 6:3, 6:2 за 69 минути.

Това беше едвам четвъртия мач за 33-годишния французин в последните три месеца и той не съумя да покаже най-хубавата си игра.

Магер, който дебютира в българската столица, доминираше на сервис, като даде единствено една опция на противника за пробив в мача, която отрази. Той пласира 7 аса и като загуби едвам 12 от 50 разиграни точки при личното си подаване.

Италианецът, 78-и в света, поведе с 4:1 и без особени затрудения взе първия сет, а във втората част осъществя още два пробива в третия и в седмия гейм, с цел да победи.

Така за място на четвътфиналите Магер ще се изправи против Миомир Кецманович (Сърбия), който по-рано през днешния ден отстрани участващия с "уайлд кард " представител на домакините Адриан Андреев със 7:6(7), 6:4.