Испания спечели драматично група Б на световното първенство в Русия.

...

Епично равенство даде първото място на Испания

Испания завоюва трагично група " Б " на международното състезание в Русия. Ла Фурия се качи на върха след епично тъждество с Мароко - 2:2.

В другата среща Иран и Португалия също направиха реми - 1:1, което значи, че Роналдо и компания ще останат на второ място в класирането.

Като победител в групата, на 1/8-финалите Испания ще срещне Русия. Португалия пък ще би трябвало да се изправи против Уругвай.

Напълно ненадейно Мароко поведе в 14-ата минута след гол на Халид Бутаиб. Испанците обаче бързо възвърнаха равенството с помощта на Иско.
На живо: Испания - Мароко Ла Фурия се бори за първото място във втора група
В 25-ата минута Бутаиб още веднъж излезе единствено против Де Хеа, само че този път вратарят на Ла Фурия избави удара му.

Мароканците започнаха по-агресивно второто полувреме. В 55-ата минута шансът покри испанците, защото Нордин Амрабат уцели греда.

В 62-ата минута Саис почисти топката от голлинията след удар с глава на Иско. При последвалия корнер Пике също опитва да означи, само че мерникът му не бе задоволително прецизен.

В 80-ата минута Атласките лъвове за повторно поведоха на Ла Роха. Ен-Несири надскочи Серхио Рамос и прониза Де Хеа за 2:1.

В добавеното време Яго Аспас означи гол, само че странични арбитър подвигна флага за засада. След интервенция на VAR попадението бе зачетено - 2:2.
Източник: btvnovinite.bg