Шоколадови квадрати
Необходими Продукти
●за кекса
● яйца - 4 бр.
● захар - 6 с.л.
● брашно - 6 с.л.
● сода - 1/2 ч.л.
● какао - 3 с.л.
●
за сиропа
● вода - 2 ч.ч.
● захар - 1 и 1/2 ч.ч.
●
за крема
● прясно мляко - 2 ч.ч.
● брашно - 8 - 9 с.л.
● ванилена захар - 1 бр.
● масло - 150 г
● пудра захар - 1 ч.ч.
● черен шоколад - 150 г готварски
Начин на подготвяне
Разбиваме яйцата, след което прибавяме и захарта и разбъркваме доста добре.
Отделно смесваме брашното, содата и какаото. Към яйчената примес доста деликатно прибавяме сухите съставки и забъркваме кексово тесто.
Изсипваме сместа в стъклена тава за печене и печем в авансово загрята на 250 градуса фурна за 20 мин. След като се изпече, го изваждаме.
Сваряваме водата и захарта за сиропа. След като стане подготвен, го охлаждаме леко, изсипваме го върху кекса и оставяме да изстине.
В подобаващ съд сваряваме млякото. Добавяме брашното и ванилената захар и варим, до момента в който кремът се сгъсти. Това става при непрестанно бъркане. След което оставяме кремa да се охлади. Отделно разрушаваме маслото и пудрата захар и ги прибавяме към крема.
Полученият крем слагаме върху кекса. Отгоре настъргваме шоколада. Когато десертът се охлади, се разрязва на квадрати.




