Има няколко стратегии, които са правени за българския туризъм, но

...
Има няколко стратегии, които са правени за българския туризъм, но
Коментари Харесай

Венцислав Венев: Държавата няма дългосрочна стратегия за планинския туризъм

Има няколко тактики, които са правени за българския туризъм, само че за планинския туризъм няма подобен документ. Много е хубаво да бъде основан, и моята концепция е това да бъде направено в най-скоро време, тъй като ние би трябвало да знаем къде се намираме в интернационалното разделяне на туристическата услуга в света.


Това съобщи пред БГНЕС ръководителят на Българския туристически съюз (БТС) Венцислав Венев.


“България има извънредно прелестни дадености като природа и забележителности - исторически, естествени, туристически. Затова би трябвало да предложим артикул, който да се намести в по-висок платежен сегмент на туристическите услуги. Необходимо е да бъде направена тактика за 10-15 години, с цел да сложим задачите си в дълготраен проект, с цел да можем да подготвим фрагменти и терен за реализацията на такава амбициозна стратегия ”, добави Венев.


За наша наслада в българските планини има доста дълъг километраж от маркирани пътеки, тъй че по-неопитните планинари могат да употребяват единствено маркираните пътеки в нашите планини. “В взаимозависимост от техните благоприятни условия като планинари те могат употребяват разнообразни категории наши направления ”, добави Венев. Ако туристите търсят висока планина, той би ги посъветвал да посетят хижа Грънчар, Мусала и хижа Македония. “В Пирин бих ги завел на Тревно езеро, преди този момент да ги заведа на Дамяница и хижа Вихрен. В Стара планина също има доста забавни направления, които са малко по-леки за планинари, които не са по този начин готови за високата планина. Един от най-интересните направления е в Централен Балкан към връх Ботев - аспект до Жълтец, до Млечния чал, прелестни пътеки с прелестни направления и забавни гледки ”, разясни Венев.


По отношение на това какви рискове крият планините през летния сезон, Венев разяснява, че заплахата се крие в самите туристи. “Те потеглят главно неподготвени, незнаещи и самонадеяни. Не употребяват планински водачи, от време на време употребяват маркировки, които теглят или вземат от интернет, които на терен не постоянно съществуват ”. Експертът моли и туристите " преди да тръгнат на излет, да се приготвят задоволително добре, и в случай че знаят, че излизат на по-рискови направления, да употребяват услугите на планински водачи, в случай че не да са добре екипирани и готови за високата планина ”, прикани той.

“На този стадий без страната е доста мъчно да се осъществя сериозна поддръжката за високопланинската база - хижна, маркировъчна и предпазна такава. За наша наслада Министерство на околната среда и водите, Министерство на регионалното развитие, Министерство на спорта и БЧК съумяваме да обезопасим и да осъществяваме към момента до някакво равнище някаква сигурност и реализация на планинския туризъм. Ако желаеме да бъдем в действителност положителни във високопланинските курорти и високопланинския туризъм, обаче, страната би трябвало да даде своята поддръжка ”, счита той./БГНЕС

Източник: bgnes.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР