Идеята е добра, но няма как да се реализира. Има

...
Идеята е добра, но няма как да се реализира. Има
Коментари Харесай

С петиция бургазлии искат паркинг на този парцел в ж.к.“Възраждане“. Възможно ли е?

Идеята е добра, само че няма по какъв начин да се осъществя. Има обаче едно друго прагматично решение за тази градска зона

Да се направи двуетажен паркинг в имота, намиращ се на ъгъла на улиците „ и ул. “ “ в ж.к. “Възраждане “. Това желаят бургазлии в обществена петиция, която се популяризира от през вчерашния ден в обществените мрежи.

До този миг са се подписали 60-ина души, видя Флагман.бг.

На пръв взор концепцията звучи рационално, тъй като това е последният огромен свободен имот в най-гъсто популации квартал на Бургас, само че има един сериозен и неизпълним проблем – парцелът е частна благосъстоятелност. Отчуждаването е мъчно, дълго и ще коства милиони на бургаския поданик. Според пазарни оценки единствено земята коства сред 5 и 8 млн.лева, а построяването на етажен паркинг ще погълне още толкоз, което прави осъществяването на сходен план извънредно нерентабилно.

Флагман.бг неведнъж е писал по тематиката. Там има три частни имота – от 428 кв.метра, 1450 кв.метра и 231 кв.метра – общо 2109 кв.метра.

Според наши източници сега е в напреднала фаза създаването на план за упорит капиталов план - за съвременна многофункционална постройка.

На това място, през 80-те години на XX век, стартира строителството на така наречен Дом на металурга – постройка, която трябваше да копира концепцията на Дома на нефтохимика в центъра на града.

Плановете на държавното дружество „ Промет стийл “ бяха да се построи в къси периоди. Първата копка бе направена през 1988 година, бързо бе издигната структурата до третия етаж, само че след 10 ноември 1989 година градежът бе замразен, а след това – зарязан.

Години наред реститутите водеха борба за собствеността, а постройката се разпадаше. Така се стигна до 2018 година, когато постройката бъде разрушена, а площадката – изчистена.

Очевидно концепцията за построяването на етажен паркинг на това място е нереализуема, само че пък може да се намерения върху друга догадка.
 В овал 1 е частният терен, който е отписана идея, само че в овал 2, въпреки и по-малък има общински терен - съвършен за паркинг   Това са преместваемите обекти, които са ситуирани върху общинска земя 
Само на 20-метра по-надолу има запас от общинска земя върху, която сега са ситуирани преместваеми обекти – магазин за порти, стол за бързо хранене и тото пункт.

Теренът с идентификатор 070079.614.246 е общинска обществена благосъстоятелност, 468 кв. метра с директен изход към ул. „ Фердинандова “ и умерено може да стане част от намиращия се в съседство общински паркинг, безапелационни са живущи в региона.

И трите обекта не са такива, които обезпечават висока добавена стойност и умерено може да излязат на свободен наем, а парцелът да се употребява за обществена инфраструктура, за която има най-остра потребност в тази част на града.

Още по тематиката:
Източник: flagman.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР