и Манчестър Сити направиха 1:1 в първия полуфинал на Шампионската

...

Сити се добра до 1:1 във визитата си на Реал

и Манчестър Сити направиха 1:1 в първия полуфинал на Шампионската лига. Винисиус Жуниор откри през първата част, Кевин Де Бройне изравни след почивката. Реваншът е след седмица в Манчестър.

Манчестър Сити стартира доста мощно и още в първите минути Кевин де Бройне, Родри и Ерлинг Холанд имаха шансове да открият, само че Куртоа избави. В 18-ата минута Родриго проби отдясно и изведе Бензема зад отбраната. Вратарят Едерсон обаче излезе и изпревари носителя на „ Златната топка ”.

В 25-ата минута Родри загуби топката от Винисиус, той центрира, само че Рубен Диаш мазета пред Бензема. В 36-ата минута Реал направи 1:0. Едуардо Камавинга стартира офанзива, топката стигна до Винисиус и той прати топката в мрежата. Това е седми гол за бразилеца в Шампионската лига през сезона. Той има и пет асистенции. Единствено Холанд има присъединяване допълнително попадения този сезон – 13 (12 гола и асистенция).

В началото на второто полувреме Бензема можеше да вкара за 2:0, само че шутът му беше избит в корнер. Малко по-късно Алаба блокира удар на Ерлинг Холанд. След час игра домакините имаха искания за дузпа поради ръка на Грийлиш. Португалският арбитър Артур Диаш обаче реши, че не е имало предумисъл.

В 67-ата минута Манчестър Сити изравни. Гюндоган даде пай пас на Де Бройне и белгиецът със страховит удар от границата на наказателното поле направи 1:1. Това е 14-и гол за Де Бройне в Шампионската лига..

До края Бензема и резервата Чуамени имаха благоприятни условия да се разпишат, само че Едерсон избави. Така Сити записа 21-и мач без загуба във всички шампионати. От тези срещи 17 са извоювани. Още седем победи и отборът на Хосеп Гуардиола ще запише мечтания требъл.
Източник: flashnews.bg