Херта (Берлин) и Хофенхайм оправдаха очакванията за вълнуващ сблъсък и

...

Два гола преднина не бяха достатъчни на Хофенхайм

Херта (Берлин) и Хофенхайм оправдаха упованията за трогателен конфликт и направиха трагично 3:3 в 12-ия кръг на немския хайлайф. Участникът в Шампионската лига водеше с 2:0 още до десетата минута след голове на Керем Демирбай и Андрей Крамарич, а след това имаше задатък от 3:1 до 71-вата минута. Домакините обаче съумяха да изравнят за крайното 3:3.

Откъм развиване на резултата съжаляващите би трябвало да са тези от Зинсхайм, само че за тях това бяха първи изпуснати точки след четири следващи победи, до момента в който столичани не са печелили към този момент в шест поредни кръга.

Силното начало на Хофе докара до двата упоменати гола, само че две минути след втория Ведад Ибишевич понижи на 1:2. Ермин Бичакчик повиши на 3:1 за тима на Юлиан Нагелсман след заучено осъществяване в 55-ата минута. В 71-вата Матю Лекие се разписа за 2:3, а красиво осъществяване на Валентино Лазаро в 87-ата оформи крайното 3:3.

Интересното е, че попадението на Демирбай в началните секунди постави завършек на любопитно достижение. До този мач всичките 24 гола на Хофенхайм бяха осъществени от чужденци в отбора.
The moment that made it 3-3 in the last minute #hahohe #BSCTSG pic.twitter.com/xspo3HdGnP
— Hertha Berlin (@HerthaBSC_EN) November 24, 2018 СТАТИСТИКА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Бундеслига 12 кръг, събота 24 ноември  Херта 3:3краен резулат  Хофенхайм