Група учени от университета в Остин, Тексас, провели проучване и

...
Група учени от университета в Остин, Тексас, провели проучване и
Коментари Харесай

Учени: Пълното спиране на употребата на алкохолни напитки е много по-опасно от алкохолизма

Група учени от университета в Остин, Тексас, провели изследване и заключили, че потреблението на алкохол визира продължителността на живота.
Под управлението на психолога Карл Хоаган учените организират проучвания повече от 20 години, в които са взели участие повече от 1800 души на възраст 55-65 години.
Участниците в опитите са условно разграничени на 3 групи:
тези, които страдат от алкохолизъм, умерено пиещи и безспорни непиещи.
В резултат на това се оказало, че хората, които изцяло се отхвърлят от алкохола, живеят доста по-малко от останалите – 69% от хората, които не пият умират преди да доближат 65-годишнината си.

Сред хората, страдащи от алкохолизъм 60% са умряли, а измежду умерено пиещите – 41%, макар че, както знаем, алкохолът предизвиква доста рискови болести.
Учените също означиха, че внезапното и цялостно прекъсване на използването на алкохолни питиета е доста по-опасно от алкохолизма. Пълните резултати от изследването са оповестени в научното списание „ Алкохолизъм: клинични и пробни проучвания. “ Според учените прекъсването на алкохола докарва стрес на организма, който може да докара доста по-големи бели на тялото от самият алкохол.
Продължителното приемане на огромни количества етанол предизвиква вреди на централната нервна система. Но ниските дози алкохол имат капацитета да са потребни за мозъка, защото му оказват помощ да се почисти от отпадъчни субстанции.

Още преди време някои учени са твърдели, че 50 г водка дневно е доста потребна за сърцето.
Към сходно мнение се придържат и някои днешни експерти. Но в последна сметка и до момента няма достоверни научни данни по този въпрос. Във всеки случай ние не се придържаме към това мнение – да се пие ежедневно водка, даже и в дребни количества. Това е корав алкохол.
При постоянна приложимост човек мъчно би спазил безвредната доза, която е единствено 20-30 г дневно, тъй като елементарно привиква към нея и даже и да не желае, усилва дозата последователно.
По напълно различен метод стоят нещата с аленото вино, което в дребни количества фактически е потребно за хора над 50-годишна възраст. Но и тук главното е спазването на дозата – не по-вече от чаша алено вино дневно.
Инфо: zdrave.to

Източник: vijti.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР