Григор Димитров се класира за седми път в последните осем

...

С лесна победа Григор Димитров се класира за третия кръг на Australian Open

Григор Димитров се класира за седми път в последните осем години за третия кръг на Откритото състезание на Австралия по тенис.

В мач от втория кръг 29-годишният българин се наложи над представителя на домакините Алекс Болт със 7:6(1), 6:1, 62. Мачът на " Маргарет Корт " продължи час и 52 минути и завърши тъкмо в среднощ в Мелбърн.

Поставеният под номер 18 в схемата Димитров изигра мач на доста високо равнище и това даде малко благоприятни условия на 166-ия в международната класация Болт.

Във втори следващ мач българинът взе чиста победа, откакто в първата си среща в шампионата реализира същото против хърватина Марин Чилич.

Интрига имаше единствено в първия сет на днешния му мач, в който Димитров взе успеха след тайбрек, извоюван със 7:1. Във втория и третия сет българинът бе всемогъщ стопанин и разреши на Болт да завоюва общо едвам три гейма.
Източник: mediapool.bg