Григор Димитров се класира убедително за четвъртфиналите на турнира по

...

Григор Димитров загуби само три гейма и се класира на четвъртфинал в Бризбън

Григор Димитров се класира безапелационно за четвъртфиналите на шампионата по тенис на твърда настилка от сериите АТР 250 в австралийския град Бризбейн.

Поставеният под №2 в схемата българин се наложи с 6:1, 6:2 над Даниел Алтмайер от Германия. Срещата продължи единствено 68 минути. Това е трета победа от три мача за Григор против този съперник. Българинът поведе с 5:0 и завоюва първия сет против Алтмайер с 6:1. Във втората част Димитров направи серия от три следващи гейма от 0:1 до 3:1. След това Григор реализира още един пробив и затвори мача с 6:2.

Димитров е първенец в Бризбейн през 2017 година, а през днешния ден записа победа №20 на този шампионат.

За място на полуфиналите Димитров ще играе против Ринки Хиджиката от Австралия. В първия кръг на шампионата Григор отстрани Анди Мъри.

По-късно през днешния ден Димитров ще играе на четвъртфинал и в шампионата на двойки. Българинът и Себастиан Корда от Съединени американски щати ще играят против Лойд Гласпуул от Англия и Жан-Жулиен Рожер от Нидерландия. /БГНЕС
Източник: faktor.bg