Голям брой болни, но изключително ниска смъртност - остава мистерия

...
Голям брой болни, но изключително ниска смъртност - остава мистерия
Коментари Харесай

Франс прес: Защо смъртните случаи от коронавируса в Германия са малко

Голям брой заболели, само че извънредно ниска смъртност - остава тайнственост за какво Германия е изключение измежду страните при епидемията от новия ковид , цитирайки международните медии, написа Франс Прес, преведе Българска телеграфна агенция .

С 20 смъртни случая от общо 10 999 инфектирани по публични данни от през вчерашния ден смъртността в страната доближава едвам 0,18 на 100 против близо 4 % в Китай и Испания, 2,9 на 100 във Франция и цели 8,3 % в Италия.

" Заплетена работа... Всъщност нямаме отговор, вероятно работи композиция от разнообразни фактори ", призна тази седмица Ричард Пибъди, почитан чиновник на Световната здравна организация (СЗО), представен в петък от Франс прес.

По-добро здравно съоръжение

Един от вероятните отговори на този въпрос е, че при 25 000 кревати в интензивните отделения с инсталация за обдишване Германия е оборудвана извънредно добре спрямо европейските си съседки. Франция има към 7000, а Италия - към 5000. Берлин съобщи в сряда, че през околните седмици се кани да удвои броя на тези болнични кревати.

В момента има опция пациентите да получават бързо лекуване и към този момент няма опасения, че може да се изчерпи потенциалът на лечебните заведения в страната, както става примерно в Италия и в Източна Франция.

Което надали е задоволително, с цел да изясни разликата в броя на смъртните случаи през първите седмици, в случай че прилежащите европейски страни също активизираха лечебните заведения си. Това обаче може да добие огромно значение в околните месеци, в случай че рецесията се изостри, отбелязва Франс прес.

Преждевременно тестване

" Успяхме доста рано да разпознаем заболяването у нас, тъй като имаме преднина в диагностиката, определянето на патогена ", споделя пред организацията Кристиан Дрощен, шеф на Института по вирусология към берлинската болница " Шарите ".

В комбиниране с положителното териториално покритие от самостоятелни лаборатории в Германия, почнали да тестват хората още през януари, когато позитивните проби още не бяха доста, това преимущество наподобява е дало опция на немските медици да диагностицират по-точно заболяването, отделяйки най-рисковите случаи за слагане под карантина.

Големият брой лаборатории усилва опциите за следене - близо 12 000 проби на ден съгласно оценка на Института " Роберт Кох " (ИРК), който управлява битката с епидемията на национално ниво.

Все още е мъчно човек да се изследва в Германия, само че съгласно специалисти е по-лесно, в сравнение с в други страни - стига да развиеш признаци след контакт с потвърдено болен или да пристигаш от някоя рискова зона.

Разболяват се младежи

" В над 70 на 100 от доказаните случаи до момента става дума за хора сред 20 и 50 години ", изясни президентът на ИРК.

Заболяването се е популяризирало на първо време основно измежду относително младежи в положително здраве, не толкоз обезпокоени от риска, тъй като не са най-застрашената група.

Също като скандинавците първите инфектирани германци са се върнали в страната след заразяване по време на ски ваканции в Италия или Австрия.

Това обаче е знак, че епидемията в Германия едвам стартира. По данни на немския център " Статиста " близо 25 на 100 от популацията на страната е над 60-годишна възраст, което буди опасения за доста повече смъртни случаи в околните дни, написа Франс прес.

Друго пояснение за разликата в смъртността дават по-специално италианците - в Германия не се изследват за ковид телата на умряли лица.

" Посмъртните разбори съгласно нас не са решителен фактор. Приели сме по принцип, че на пациента е сложена диагноза, преди да почине ", споделят от ИРК пред Агенция Франс Прес.

Такива проби обаче се вършат, да вземем за пример, във Франция.На процедура, щом някой почине, до момента в който е под карантина вкъщи си, а не в болничното заведение, нищо чудно статистиката да го подмине, ненадейно заключи в предаване на телевизия " Евронюз " Джовани Мага, шеф на Института по молекулярна генетика към Националния проучвателен съвет в италианския град Павия.

Защо в Италия е по-страшно, в сравнение с в Германия

Дойче веле цитира мнението на специалист, съгласно който разликата сред Италия и Германия се дължи на другите подходи към разпространяването на вируса. Тоест, дали опазването на здравето ще се концентрира върху тежките и смъртните случаи или пък ще следи за невидимото разпространяване на болестта. А това дава резултат и върху статистиката.

Проф. Хендрик Щреек, който управлява Института по вирусология в Бон, е най-вероятно експертът, проучил и прегледал персонално максимален брой инфектирани в Германия. На въпрос на " Франкфуртер Алгемайне Цайтунг " по какъв начин си изяснява ниската смъртност в Германия спрямо числата, идващи от Италия, проф. Щреек дава отговор по този начин: " Изобщо не съм сюрпризиран. В Италия подложиха на проби единствено най-тежките случаи със съответната симптоматика. А настоящо проучване от Шънджън демонстрира, че децата се заразяват също толкоз постоянно, колкото и възрастните. Само че децата развиват доста по-лека симптоматика - или даже не развиват никаква.

Следвайки логиката на това проучване, съгласно което 91% от хората изкарват КОВИД-19 единствено с леки или междинни признаци, италианците в началото се концентрираха таман върху оставащите 9 %. В Китай в началото също следяха единствено броя на умрелите - по тази причина и в двете страни излиза, че има доста повече смъртни случаи при доста по-малко инфектирани. В Китай в това време нещата се трансформираха - там към този момент от много време вършат всеобщо проби, с цел да открият броя на инфектираните ", споделя специалистът.

Означава ли това, че в Италия има доста повече инфектирани, в сравнение с демонстрират числата? Да, счита проф. Щреек. Според него, в Италия болестта е доста публикувана, само че до момента това си остава непроучено. В Германия е друго, изяснява по-нататък професорът: " В Германия през цялото време проби се вършат и на пациенти със напълно леки признаци. Пациентът, от който е тръгнала болестта в Бон да вземем за пример, имаше единствено леко възпалено гърло. Сигурен съм, че в Италия него никой не би го тествал. "

" Зюддойче Цайтунг " прибавя и още една причина за високия брой на смъртните случаи в Италия: най-силно наранени от пандемията са тези региони в Северна Италия, в които е съсредоточена икономическата и индустриалната мощност на страната. Много от хората в тези региони страдат от болести на дихателните пътища, защото въздухът там е мощно нечист. А както знаем, хората с такива болести са изключително застрашени от ковид.

Автор на материала е журналистът Давид Курбе. Текстът е оповестен първо във Франс Прес. Българският превод е на Българска телеграфна агенция.

PETEL.BG приканва: Останете си у дома, в случай че можете. Не се презапасявайте и запазете успокоение! Следвайте инструкциите на Националния действен щаб за битка с ковид. Информирайте се единствено от достоверни източници на информация!

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!

За реклама виж - https://petel.bg/advertising-rates.html и тук
--> --> --> --> ``
рекламаКоментариКоментирай посредством FacebookЗа да пишете мнения, апелирам регистрирайте се за секунди ТУКНапиши коментарИме:Коментар:
`` Последни вести `` рекламаФорумФорум--> --> `` реклама
`` реклама За Петел|Рекламни тарифи|Условия за ползване|Правила|КонтактиВсички права непокътнати © 2011 - 2020 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
Източник: petel.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР