Големият фаворит за шампионската титла в Североизточната Трета лига -

...

Спартак е новият лидер на Североизток след триумф в дербито

Големият любимец за шампионската купа в Североизточната Трета лига - Спартак (Варна), излезе отпред в класирането, откакто победи с 2:0 досегашния водач Суворово в дербито на XXII кръг. Футболистите на Енгибар Енгибаров завоюваха извънредно значимата победа пред рекордна за сезона аудитория - 800 фенове.

Успехът в морската столица пристигна след попадения на Васил Боев в 53-ата минута от дузпа и на Ивайло Русев в 72-ата минута. Двата състава приключиха с човек по-малко дербито, откакто през второто полувреме им бе изпъден по един състезател.

С триумфа в дербито Спартак (Варна) събра 51 точки в актива си и задмина Суворово, който има 50. Воденият от тандема Живко Бояджиев - Мартин Христов тим обаче има мач по-малко. Още в идващия кръг " соколите " ще почиват, а Суворово ще може да си върне първата позиция, в случай че надвие дебютанта Устрем (Дончево).

Североизточна Трета лига 22 кръг, събота 6 април  Спартак (Варна) 2:0краен резулат  Суворово