Германският първенец Байерн Мюнхен записа нов изключително разочароващ резултат, след

...

Нов кошмар за Байерн! Пълен новак обърна баварците и подари титлата на Леверкузен

Германският отличник Байерн Мюнхен записа нов извънредно разочароващ резултат, откакто позволи фрапантен поврат от 2:3 в гостуването си на Хайденхайм в среща от 28-ия кръг на Първа Бундеслига. Баварците владееха събитията напълно през първата част, когато означиха две попадения, само че единствено шест минути след почивката новаците изравниха, а малко по-късно и обърнаха резултата.

Байерн поведе с първата си добра опция в 38-ата минута. Тогава Серж Гнабри с превъзходен пас изведе Хари Кейн самичък против вратаря и англичанинът вкара за 0:1.

В последната минута на първата част Алфонсо Дейвис качи топката на главата Серж Гнабри, а той се разписа за 2:0, с което даде успокоение на гостите.

След 15-минутната отмора обаче Хайденхайм излезе напълно изменен на терена, а треньорът Франк Шмидт направи тройна промяна. Именно и две от запасите Марвин Пирингер и Кевин Сеса комбинираха, при което вторият понижи резултата в 50-ата минута.

Буквално в идната минута домакините съумяха и изравнят, откакто никой не спря Тим Клайндийнст и той означи за 2:2.

Байерн опита да се съживи, откакто в 55-ата Кейн получи топката централно против Кевин Мюлер, само че стреля леко. Малко по-късно изнервеният Томас Тухел се ядоса на основния съдия поради решението му да маркира като погрешно изпълнен тъч от състезатели в бяло. За това треньорът получи жълт картон.

Междувременно в игра за Байерн влезе Матис Тел и за малко незабавно да вкара гол в 68-ата. Опасни удари насочиха още Мусиала и Кейн.

Хайденхайм беше доста покрай цялостния поврат в 73-ата минута, когато с отличен инстикт Свен Улрайх избави изстрел с глава от близко. След още две вратарят на Байерн нямаше какво да направи след удар на Бесте от фал, само че топката мина над гредата.

Новаците в елита обаче напълно справедливо стигнаха до обрата и трите точки в 79-ата, когато още веднъж прецизен беше Клайндийнст.

По този метод Байерн към този момент абдикира от борбата за купата, откакто Байер Леверкузен завоюва по същото време с 1:0 гостуването си на Унион Берлин и баварците към този момент изостават с цели 16 точки от „ аспирините “ при шест кръга до края на шампионата. Хайденхайм е десети с 33 пункта.