Германският баскетболен шампион Васербург, който е воден от българския треньор

...

Васербург се класира за полуфиналните

Германският баскетболен първенец Васербург, който е воден от българския треньор Николай Господинов, се класира за полуфиналните плейофи на женското състезание. Васербург победи като посетител Хановер със 74:69 и завоюва плейофната серия с 2:0 триумфа, откакто взе и първия мач като хазаин с 65:55. Бившата баскетболистка на Берое Моник Рийд се отличи с 21 точки и 7 битки за отбора на Васербург, който завоюва и Купата на Германия. На 15 април Васербург излиза против Херне в първи мач от полуфиналите.

В друга среща от немското състезание Марбург, с Диана Войнова в състав си, завоюва против гостуващия Бад Еблинг със 75:64 точки и изравни четвъртфиналната серия на 1:1 победи. Решителната трета среща е на 8 април. Българската национална приключи с 16 точки, 9 битки, 1 отнета топка и 2 чадъра за 24 минути игра.