Германия постигна трета поредна победа на Европейското първенство по волейбол

...

Германия и Полша продължават без загуба на Евроволей 2023

Германия реализира трета поредна победа на Европейското състезание по волейбол за мъже, което се организира в България, Република Северна Македония, Израел и Италия.

Германците се постановиха над Белгия с 3:2 (22:25, 17:25, 25:15, 25:22, 15:12) в среща от група А в Анкона откакто изоставаха с 0:2 гейма. Те заемат втора позиция във краткотрайното класиране след Италия, чийто отбор също е с три триумфа. Белгийците са пети с три провали от три изиграни мача.

Най-резултатен за Германия бе Георг Грозер с 22 точки, а Антон Бреме добави 12.

В различен мач от групата Естония стигна до първата си победа, надделявайки над Швейцария с 3:2 (25:18, 25:21, 22:25, 21:25, 15:13) и към този момент е с актив 1-3 на четвъртото място. За Швейцария, чийто състав е финален, шести в класирането, загубата бе трета поредна.

Подобно на Германия, отборът на Полша също продължава без загуба на Европейското състезание. Поляците надиграха Република Северна Македония 3:0 (25:12, 25:21, 25:14) в мач от група С в Скопие и оглавяват краткотрайното нареждане. Отборът на Република Северна Македония заема третото място с две победи и една проваляне.

Бартош Беднож се отличи със 17 точки, а Томаш Форнал способства за триумфа на Полша с 16 точки.

Черна гора победи Дания с 3:1 (18:25, 31:29, 25:22, 25:23) в същата група и реализира дебютен триумф на шампионата. Черногорците са пети с актив 1-2, а датчаните са шести, последни с три загуби.

В група D в Тел Авив Португалия се оправи с Израел с 3:0 (25:22, 25:21, 25:12) и държи втората позиция във краткотрайното класиране, а израелците са четвърти с идентичен баланс 2-2.

Румъния също към този момент е с две победи от четири мача откакто се наложи против Гърция с 3:1 (25:16, 25:18, 23:25, 25:20), като гърците са последни, шести в подреждането с един триумф и три загуби.
Източник: novsport.com