Германия победи Швейцария с 5:4 на Световното първенство по хокей

...

Русия нанесе първа загуба на Швеция на Световното от 14 години насам

Германия победи Швейцария с 5:4 на Световното състезание по хокей на лед за младежи до 20 години, записвайки втора победа. Швейцарците имат четири провали и отпадат от плейофите.

В среща от група А Финландия размаза Словакия с 6:0 и дружно с Канада остават единствените тимове без проваляне. Във втората среща от група В същинско дерби разиграха Русия и Швеция, извоювано от руснаците с 4:3 след продължение. Доста от наблюдаващите мача го дефинираха като дуел, заслужен за край.

В Група А Финландия стигна до изненадващо огромна победа, забивайки 6 шайби във вратата на устойчиво играещите словаци. Самуел Хелениус вкара два гола, а вратарят им Кари Пииронен направи 12 спасявания. Финландия и Канада в четвъртък вечерта ще дефинират и спечелилия в тази група.

Сантери Хатака, Каспер Симонтайвал, Топи Ниемела и Антон Лундел означиха другите попадения за Суоми. Словакия инкасира трета загуба, въпреки в предходните си срещи да направи много мощни офанзиви.
В група В Германия за първи път преодоля груповата фаза. Хеттрик за Бундестима против Швейцария осъществя Джон Петерка (5, 18, 58-а минути), а две попадения добави Тим Щюцле (10, 34). За швейцарците се отличиха Ноа Делемонт (50), Рони Далер (51), Ноа Майер (59), Симон Кнак (60) на празна врата.

По този метод Германия събра 5 точки и заема 3-ото място в потока, а на четвъртфинала ще играе с 2-ия отБор от група В.
В гвоздея на вечерта Русия стигна до триумфа над Швеция с гол на Марат Хуснутдинов в 4-ата минута на продълженията. Другите три шайби бяха дело на Егор Афанасиев (8), Кирил Кирсанов (20) и Родион Амиров (50). За Тре крунур се отличиха Арвид Костмар (5), Александър Холц (36) и Ноел Гунлер (60), с цел да прати срещата в продълженията.

Амиров вкара за Русия още в 1-ата минута, само че попадението не беше зачетено поради блокиране на вратаря на съперника. С днешното проваляне шведите прекъснаха серията си от 54 следващи победи на Световното състезание за младежи. Това е тяхна първа загуба от 31-и декември 2006-а година, когато паднаха от Съединени американски щати с 2:3, отново след продължения.

Русия оглави класирането в група В с 8 точки, шведите са след тях със 7.