Германия елиминира САЩ на полуфиналите на световното първенство по хокей

...

`Хокеистите на Германия на финал срещу Канада

Германия отстрани Съединени американски щати на полуфиналите на международното състезание по хокей на лед с 4:3 след продължение и на финала в Тампере, Финландия, европейците ще играят за купата против безапелационния любимец Канада. По-рано през днешния ден „ кленовите листа “ завоюваха с 4:2 против Латвия.

Така американците остават с две трофеи от 1933 и 1960, до момента в който германците ще играят за първи трофей.

Съединени американски щати стартира мача със светкавични попадения, откакто Алекс Тък се разписа след 71 секунди игра и по-малко от три минути по-късно играчът на Бъфало Сейбърс асистира на Роко Грималди за 2:0. Германците обаче върнаха двата гола още в първата третина посредством Фредерик Тифелс и Максимилиан Зубер, които от своя страна вкараха през три минути.

Съединени американски щати поведе още веднъж във втората част с гол на Мишел Ейсимон, а в края на последната Германия се хвърли с всички сили в офанзива за равнене. Вратарят Матиас Нийдербергер напусна за сметка на още един нападател и европейците съумяха да вкарат единствено 16 секунди по-късно. 1:23 минути преди края прецизен за 3:3 бе Марсел Ньобелс.

Германия вкара победния гол след 7:32 минути игра в продължението, когато Тифелс се разписа за повторно в мача.

Нидербергер избави 30 удара на вратата на Германия, а Кейси Десмит отрази 22 шайби за Съединени американски щати.
Източник: front.bg