Гардът на Портланд Трейл Блейзърс Деймиън Лилард реализира 50 точки

...

Деймиън Лилард избухна с 50 точки за победата на Портланд

Гардът на Портланд Трейл Блейзърс Деймиън Лилард осъществя 50 точки в границите на едвам 29 минути за успеха със 118:100 при визитата на Сакраменто Кингс в следващ дуел от редновния сезон на Националната Баскетболна Асоциация.

Лилард осъществя 8 пъти от тройката, като направи и 6 асистенции, с цел да помогне на отбора си да се откъсне напред с 23 точки при започване на последната четвърт. Морис Харкълс вкара още 15 точки за гостите, до момента в който за „ Кралете “, които бяха равностойни на противника си единствено през първото полувреме, с 19 точки приключи центърът Уили Коули-Щайн.

В различен дуел от тази нощ, Кайл Корвър означи 30 точки за пръв път от 10 години насам, а с новата си визия Кливланд Кавалиърс се наложи като посетител над Атланта Хоукс със 123:107. „ Кавалерите “ нямаха опция да употребяват нито едно от четирите си нови попълнения, само че все пак, демонстрираха отлична игра и съумяха да решат мача в третата четвърт, която завоюваха с 36:26.

Звездата на Кавалиърс Леброн Джеймс още веднъж бе на равнище и завърши с „ трипъл-дабъл “ - 22 точки, 12 битки и 19 асистенции, Джеф Грийн осъществя 24 точки от пейката, а младата турска звезда Джеди Осман, който записа първия си мач като титуляр в НБА, завърши с 16 точки, 6 битки, 5 асистенции и 3 откраднати топки.

За Атланта Денис Шрьодер бе най-резултатен с 25 точки, а Ториън Принс вкара още 15 точки.