Гамбия завърши с победа участието си в груповата фаза на

...

Нов в Левски титуляр при победа на Гамбия

Гамбия приключи с победа присъединяване си в груповата фаза на Купата на Африканските народи. "Скорпионите " се постановиха с 1:0 над Тунис. Единственото попадение в срещата вкара Аблие Джалоу в добавеното време на мача.

Защитникът на Левски Ноа Сонко Сундберг стартира като титуляр за гамбийците и игра до 61-ата минута, когато беше сменен от Туре.

Тунис пропусна дузпа посредством Джазири в края на първото полувреме, а малко по-късно Бен Мустафа беше изпъден.

В другия мач от група "F " Мали победи Мавритания с 2:0 след голове на Мосадио Айдара и Ибрахима Коне.

След края на дуелите Мали заема първо място в група F със 7 точки. Толкова има и вторият - Гамбия. Тунис е с 3 точки, само че се класира за елиминационната фаза като един от най-хубавите трети отбори. Мавритания отпада от конкуренцията, откакто не съумя да завоюва нито една точка.