Габриела Стоева и Стефани Стоева спечелиха титлата на двойки жени

...

Сестри Стоеви станаха европейски шампионки

Габриела Стоева и Стефани Стоева завоюваха купата на двойки дами на Европейското състезание по бадминтон в испанската столица Мадрид.

Поставените под номер 1 българки победиха на финала четвъртите в схемата германки Линда Ефлер и Изабел Лохау с 21:14, 21:10 за 35 минути.

Сестрите поведоха с първия гейм, само че съперничките им изравниха 14:14. След това обаче Габриела Стоева и Стефани Стоева направиха серия от 7:0 и затвориха частта.
 Сестри Стоеви се класираха на край на Европейското състезание по бадминтон

Сестрите се класираха на край за втора поредна година

Във втория гейм българките взеха задатък от 13:6 и след 21:10 стигнаха до крайния триумф.

За Габриела Стоева и Стефани Стоева това е трета европейска купа след 2018 и 2021 година.

Испанката Каролина Марин завоюва шеста европейска купа на сингъл дами в кариерата си, откакто на финала победи третата сложена Кърсти Гилмор (Шотландия) с 21:10, 21:12 за 42 минути.

Олимпийският първенец от Токио 2020 Виктор Акселсен (Дания) стана европейски първенец за трети път. За купата той победи сънародника си Андерс Антонсен с 21:17, 21:15 за 43 минути.

На смесени двойки златото взеха Марк Ламсфус и Изабел Лохау (Германия), а мъжките двойки са по-късно през днешния ден.