Футболен турнир Лига на конференциите, среща-реванш от третия квалификационен кръг

...

Левски победи Апоел с гол на Роналдо в добавеното време и се класира в плейофите на Лигата на конференциите

Футболен шампионат Лига на конференциите, среща-реванш от третия квалификационен кръг сред българския Левски (София) и израелския Апоел (Беер Шева):
Левски - Апоел (Беер Шева) - 2:1 (1:0)
голмайстори: 1:0 Уелтън 15, 1:1 Йоан Стоянов 79, 2:1 Роналдо 90+6
стадион: " Георги Аспарухов ", София
основен арбитър: Думитру Мунтян (Молдова)
жълти картони: Асен Митков, Цунами, Илиян Стефанов, Джавад Ел Джемили, Иван Андонов - отвън игра (Левски); Рой Гордана, Елдер Лопеш, Сагив Йехезкел и Шай Елиас (Апоел).
състав на Левски: Пламен Андреев, Патрик-Габриел Галчев, Кристиан Димитров, Цунами, Хосе Кордоба, Дарлан (90-Асен Чандъров), Асен Митков (60-Келиан ван дер Каап), Андриан Краев, Уелтън (82-Джавад Ел Джемили), Роналдо и Рикардиньо (82-Илиян Стефанов).
състав на Апоел: Офир Марциано, Мигел Витор, Елдер Лопеш, Еяд Абу Абаид (46-Сагив Йехезкел), Шай Елиас, Рой Гордана (76-Кристофер Петерсон), Адриан Пъун (46-Амир Ганах), Лукас Барейро, Йоан Стоянов, Томер Хемед (60-Патрик Климала) и Гай Бадаш.

Нападателят Роналдо вкара в шестата минута на добавеното време и Левски завоюва с 2:1 против израелския Апоел (Беер Шева) на стадион " Георги Аспарухов ", с което " сините " се класираха в плейофите на европейския футболен шампионат Лига на конференциите.> Първият мач от третия квалификационен кръг в Израел приключи наедно 0:0 и всичко бе решено с огромна драма в София.> Левски сътвори няколко обстановки още в първите десетина минути, само че " сините " не съумяха да открият резултата. Уелтън стреля един път неопределено диагонално, Асен Митков изпрати друга топка в ръцете на Офир Марциано, а центриране на Патрик-Габриел Галчев мина малко над главата на непокрития Рикардиньо.> Следващото центриране на Галчев обаче бе по конец. В 15-ата минута българският национал изпрати топката към далечната греда и Уелтън я засече с глава, изпращайки я в мрежата на израелците за 1:0.> Апоел също сътвори две рискове и те бяха с българско присъединяване. Националът Йоан Стоянов, който стартира като титуляр за израелския отбор, насочи два далечни удара, които обаче бяха блокирани.> Апоел сътвори първото си чисто състояние при започване на второто полувреме. В 57-та минута Йоан Стоянов получи топката в наказателното поле, преодоля защитник на " сините " и се озова самичък против Пламен Андреев. Ударът на нападателя попадна в крайници на стража и излезе в корнер, след който игра с глава на състезател на израелците мина покрай гредата.> Апоел изравни резултата в 79-та минута посредством Йоан Стоянов, който този път бе прецизен с отдалечен удар. Пламен Андреев мазета доста рисков шут в корнер, след чието осъществяване Роналдо почисти топката на близка греда. Тя обаче попадна на волето на Стоянов, който преодоля вратаря на Левски.> Роналдо се трансформира в воин за " сините " в шестата минута на добавеното време на срещата. Левски направи контраофанзива и удар на Джавад Ел Джемили бе блокиран от бранител на Апоел. Топката обаче попадна в Роналдо, който преодоля невъзмутимо стража на гостите за крайното 2:1.> Така Левски в профил Апоел с един гол разлика и ще играе в плейофите против немския Айнтрахт Франкфурт.