Френският шампион Пари Сен Жермен и италианският гранд Милан играят

...

НА ЖИВО: Пари Сен Жермен 1:0 Милан, старт на втората част

Френският първенец Пари Сен Жермен и италианският гранд Милан играят при  на стадион „ Парк де Пренс “ в дуел от третия кръг на група „ F “ в Шампионската лига. Килиан Мбапе откри в 32-ата минута.

Парижани са втори в подреждането с три точки след победа над Борусия Дортмунд с 2:0 и тежка загуба от Нюкасъл Юнайтед с 1:4. „ Росонерите “ от своя страна са към момента без победа, както и без маркиран или позволен гол след два нулеви равенства против „ свраките “ и „ вестфалци “.

Старши треньорът на Пари Сен Жермен - Луис Енрике, заложи на скица 4-3-3 и бе направил шест промени в стартовия си състав след успеха с 3:0 над Страсбург. На вратата бе някогашният състезател на „ росонерите “ Джанлуиджи Донарума, а отбраната бе завършена от Люка Ернандес, капитана Маркиньос, както и новите имена Милан Шкриниар и Ашраф Хакими. В халфовата линия бяха сложени Уорън Заир-Емери и Мануел Угарте, които подкрепяха Витиня. Атаката пък водеше триото Усман Дембеле, Рандал Коло Муани и Килиан Мбапе.

Наставникът на Милан - Стефано Пиоли, заложи на същата групировка и бе направил четири промени по отношение на загубата с 0:1 от Ювентус. На вратата се завърна Майк Менян, както и капитанът Тео Ернандес отляво в отбраната, който носеше капитанската лента и за първи път в своята кариера се изправя против брат си Люка. Останалите в защита бяха Малик Тиау, Фикайо Томори и Пиер Калулу, който беше предпочетен за десния бек. В стартовия състав се завърна Раде Крунич до Юнус Муса и Тижани Райндерс. В офанзива пък действаха Рафаел Леао, Олимие Жиру и Кристиан Пулишич.

/

В първите двайсетина минути гостите от Милано бяха по-активни и стигнаха до няколко по-опасни центрирания и три ъглови удара. „ Росонерите “ насочиха и два изстрела – един блокиран и един в навън на Рафаел Леао, които не заплашиха вратата на Джанлуиджи Донарума.

Първият прецизен удар в мача пристигна в 22-ата минута, когато Килиан Мбапе стреля тъкмо пред дъгата на наказателното поле, само че право в ръцете на Майк Менян.

Милан отговори в 26-ата минута, когато отборът провежда бърза офанзива отляво и с два паса Рафа Леао беше изведен в наказателното поле и шутира към далечния ъгъл, само че около гредата в навън.

Постепенно двата тима се разиграха, а след половин час игра Мбапе си освободи пространство за опасен изстрел от отдалеченост, който обаче профуча около лявата греда на Менян.

ПСЖ първи нанесе своя удар и откри резултата в 32-ата минута. Тогава Уорън Заир-Емери проби през центъра, пребори се с Тижани Райндерс, резервира добре топката и подаде на Мбапе, който влезе в наказателното поле, внезапно смени посоката и с изстрел сред краката на Фикайо Томори откри долния десен ъгъл на Менян за 1:0.

До почивката парижани взеха контрола над дуела, само че втори гол не падна, до момента в който Милан по този начин и не успяваше да измисли нещо свястно в офанзива.