Марица постигна важна победа с 4:1 над Струмска слава в

...

Марица запази шансове за спасение след победа у дома

Марица реализира значима победа с 4:1 над Струмска популярност в среща от 30-ти кръг на шампионата във Втора лига. Успехът върна очакванията на " жълто-сините " за оставане в групата.
Прочетете още
От състава на Марица лиспваше осъденият капитан Валери Домовчийски, а от този на гостите Евгени Илиев и Борислав Николов, които отсъстваха също заради санкции за получени картони.

Двубоят стартира добре за Марица, като пловдивчани демонстрираха висока мотивация и борбеност. В 11-та минута Веселин Марчев се възползва от неточност и отлично изведе Станислав Маламов. Сам против вратаря, опитният футболист трансферира стража на гостите и откри. В 15-та минута пловдивчани проведоха бърза, технична офанзива. Стефан Попов с пета чукна топката към Георги Трифонов, а той продължи към Веселин Марчев. Капитанът на Марица в този мач насочи мощен удар и след рикошет в крайник на бранител топката стана неспасяема за вратаря - 2:0. В 36-та минута удар на Марчев разтресе гредата. В края на полувремето Станислав Маламов беше фаулиран жестоко в наказателното поле и Марица получи правото да извърши дузпа. Маламов нахлу в наказателното поле и тъкмо преди да нанесе удар бе свален съв шпагат. Георги Трифонов извърши чудесно и повиши на 3:0.

През втората част гостите от Радомир върнаха едно попадение посредством Георги Янев. Веселин Марчев оформи крайното 4:1 с хубав удар от далечна отдалеченост и осъществя своя втори гол в мача.

Така Марица записа заслужена победа и за разлика от предходни свои мачове най-накрая оползотвори показаното от играчите на терена.

Марица има в актива си 28 точки и е на 16-та позиция в класирането, на 6 от избавителното 14-то място. На 2 май, четвъртък, " жълто-сините " гостуват на един от тимовете, борещи се за промоция - Монтана.

Марица: Илия Николов, Димитър Аврамов, Атанас Ташолов, Мартин Газиев, Милен Танчев (Димо Бакалов 45`), Соломон Джеймс (Илиян Йорданов 59`), Стефан Попов (Теодор Андреев 75`), Янко Ангелов, Станислав Маламов (Свилен Щерев 45`), Веселин Марчев, Георги Трифонов (Олджай Алиев 54`)

Струмска популярност: Драгомир Петков, Денислав Мицаков, Румен Сандев, Мартин Костов, Марио Дилчовски, Лазар Стойчев (Ахмен Адемов 51`), Мартин Стоилов (Кристиян Митов 81`), Георги Янев (Емилиян Петров 86`), Йордан Тодоров (Стелиън Георгиев 45`), Цветомир Вачев, Мартин Иванов (Антонио Ласков 45`)
Източник: trafficnews.bg