Фрайбург направи за смях Борусия Мьонхенгладбах, след като го разби

...

Фрайбург си направи брутална гавра с клетия Гладбах

Фрайбург направи за смях Борусия Мьонхенгладбах, откакто го разруши с 6:0 като посетител. Възпитаниците на Кристиян Щрайх вкараха головете си до 37-ата минута, а по-късно се смилиха над противника си и доиграха срещата.

Максимилиан Егещайн откри резултата във 2-ата минута, а малко по-късно Кевин Шаде удвои. В 12-ата минута Филип Линаарт удвои. Седем минути по-късно Николас Хьофлер вкара четвърти гол на шокираните посетители. В 26-ата минута Лукас Хьолер също се разписа, а крайният резултат оформи Нико Шлотербек в 37-ата минута.

Гостите поведоха още във 2-ата минута Кевин Шаде проби отляво и откри Максимилан Егещайн в наказателното поле. Нападателят от дузпата не остави шансове на Ян Зомер. Фрайбург напълно шокира “жребчетата” три минути по-късно. Кристиян Гюнтер проби отляво и центрира в наказателното поле, където Шаде с глава удвои.

В 12-ата минута резултатът стана типичен. Грифо центрира от директен свободен удар, Зомер съумя да избие, само че от близко Филип Линаарт се разписа за 0:3.

Седем минути по-късно Николас Хьофлер с глава засече центриране от корнер на Грифо на първа греда и направи кошмарът за Гладбах цялостен – 0:4.

В 25-ата минута Фрайбург вкара пети гол. След центриране от директен свободен удар Шлотербек игра с топката, по-късно Хьофлер смъкна за Лукас Хьолер, който с гърба си вкара за 0:5.

В 37-ата минута гостите вкараха шести гол. Нико Шлотербек засече с глава центриране от директен свободен удар на Грифо.

През втората част Хьолер можеше да вкара и седми гол, само че пропусна.

Така Фрайбург прекъсна серията си от три следващи загуби. Тимът е 4-и с 25 точки. Гладбах е 13-и с 18 точки, като в последните си два мача позволи 10 гола.