Франция спечели за втори път в историята титлата от световното

...

Франция триумфира с титлата на световното по хандбал

Франция завоюва за повторно в историята купата от международното състезание по хандбал за дами.

Във финала на шампионата, което се организира в Германия, Франция надигра защитаващия купата си отбор на Норвегия с 23:21 (11:10).

Двата тима направиха доста равносилен мач, като през всичките 60 минути нито един от двата отбора не съумя да се откъсне в резултата. Считаните за любимец скандинавки обаче имаха доста огромни компликации против отличната отбрана на французойките и в последна сметка изненадата стана факт и Франция победи със международната купа за пръв път след 2003 година.

С оценката, извоювано при дамите, Франция сега държи международните трофеи и при мъжете, и при дамите. До този миг само тимът на Съюз на съветските социалистически републики бе реализирал сходно достижение.

Орлан Канор и Алисон Пино вкараха по два гола за французойките в заключителни минути, а Александра Лакрабере означи последния гол в мача 20 секунди преди неговия край, с което реши срещата.

По-рано през днешния ден в дуела за бронзовия орден Холандия надигра Швеция с 24:21 (14:8). Лоис Абинг вкара 8 гола за "лалетата ", а Еставана Полман прибави 5. За шведките, които изиграха доста едва първо полувреме, Изабел Гулден приключи със 7 попадения./БТА