Франция победи Италия с 93:85 точки в третия 1/4-финален сблъсък

...

Франция се класира на полуфинал на Евробаскет след успех над Италия след продължение

Франция победи Италия с 93:85 точки в третия 1/4-финален конфликт от Европейското състезание по баскетбол.

Французите започнаха срещата надалеч по-убедително, като отвориха двуцифрена разлика още в края на първата четвърт при резулт 27:17. Най-голямата преднина за “петлите ” пристигна през втората част, когато те поведоха с 11 пункта.

Макар да изоставаха със 7 точки на почивката, възпитаниците на Джамарко Поцеко осъществиха цели 31 точки през третата част, с цел да осъществят поврат. Италианците означиха 12 следващи точки.

В заключителните 10 минути от срещата италианците поддържаха минимална преднина, преди заключителните минути. Силен заключителен спринт на играчите на Венсан Коле им помгна да изравнят резултата 5.2 секунди преди края на постоянното време с панер на Тома Йортел.

Французите се класираха за полуфиналите, където са още Германия и Испания. Германците се постановиха над Гърция със 107:96, а испанците надделяха Финландия със 100:90. На полуфиналите Франция ще срещне спечелилия от дуела сред Словения и Полша.

Другия четвъртфинален мач Словения - Полша ще можете да наблюдавате онлайн по Българска национална телевизия 3 от 21.15 часа. Рефер на предстоящото следващо шоу на Лука Дончич и компания ще е Мартин Хорозов.